/* Commanderijen – Vlaamse Wijngilde

Archief van
Categorie: Commanderijen

Commanderij Erasmus – Deurle

Commanderij Erasmus – Deurle

Bestuur

Naam en voornaam Functie E-mailadres

Bernard Herbert

Voorzitter

bernard.herbert@gmail.com

Karin Mariman

Secretaris

karin@albat.be

Mark De Backer

Wijnmeester

debacker_mark@telenet.be

Agenda 2017-2018

Datum Onderwerp

08 september 2017

Master of Wine

13 oktober 2017

Duitse Riesling

10 november 2017

Het grote wijnspel

08 december 2017

Viognier

23 februari 2018

Een groot wijnhuis

23 maart 2018

Bring your own bottle

20 april 2018

Wijnetiket en etiketwijnen

18 mei 2018

Haspengouw

15 juni 2018

Één druif doorheen de Franse wijnstreek

Commanderij De Lange Afdronk – Hillegem (Herzele)

Commanderij De Lange Afdronk – Hillegem (Herzele)

Bestuur

Naam en voornaam Functie E-mailadres

Hugo Van Impe

Voorzitter

hugo@commanderijlangeafdronk.be

Wim Iemants

Secretaris

wim@commanderijlangeafdronk.be

Pierre Voet

Penningmeester

pierre@commanderijlangeafdronk.be

Koen Van Wijnendaele

Webmaster & Public Relations

koen@commanderijlangeafdronk.be

Agenda 2017-2018

Datum Onderwerp

29 september 2017

Vergeten Franse appelaties

20 oktober 2017

Spanje

1-4 november 2017

Bourgognereis

15 december 2017

Champagne

26 januari 2018

Nieuwjaarsdiner

23 februari 2018

Wijn & geuren

06 april 2018

Südtirol of Alto Adige

27 april 2018

PNG-wijnen

18 mei 2018

Onbekend Italië

30 juni 2018

BBQ

De agenda kan steeds wijzigen. Bezoek hun website: www.commanderijdelangeafdronk.be

Commanderij Denderstreek-Zuid – Pollare (Ninove)

Commanderij Denderstreek-Zuid – Pollare (Ninove)

Bestuur

Naam en voornaam Functie E-mailadres

Marnick Van der Hoeven

Voorzitter – Logistiek verantwoordelijke

marnick.vanderhoeven@skynet.be

Johan Leroy

Ondervoorzitter

johan.leroy@scarlet.be

Geertrui Rateau

Secretaris

geertrui.rateau@skynet.be

Wim Casteur

Wijnmeester

wim.casteau@belgacom.net

Bart Bické

Penningmeester

bartbicke@gmail.com

Christophe Van den Bergh

P.R.-verantwoordelijke

christophe.bergh@telenet.be

Robert Simpson

Webmaster

rob.simpson@denderstreekzuid.com

Agenda 2017-2018

Datum Onderwerp

20 oktober 2017

Grand Crus uit de Beaujolais

17 november 2017

Balearen en Canarische Eilanden

08 december 2017

Bubbels voor de feestdagen

23 februari 2018

Piemonte

23 maart 2018

Oostenrijk rood

20 april 2018

Primitivo vs Zinfandel

De agenda kan steeds wijzigen. De info is overgenomen van de website en als je interesse hebt in deze commanderij, bezoek de website: www.denderstreekzuid.com

Commanderij Caudalie – Gent

Commanderij Caudalie – Gent

Bestuur

Naam en voornaam Functie E-mailadres

Joris Bleyen

Voorzitter

jorisbleyen@gmail.com

Thomas Losonczy

Secretaris

thomas.losonczy@telenet.be

Kristel Balcaen

Wijnmeester

kristel@wineandwords.be

Agenda 2017-2018

Datum Onderwerp

11 oktober 2017

Wijn met altitude – Oostenrijk

22 november 2017

Carignan

20 december 2017

Wijnbouwtechnieken bij de Romeinen + Inleiding Turkse wijn

21 februari 2018

Syrah in de noordelijke Rhône

25 maart 2018

Ken Wijn-wedstrijd

18 april 2018

Furmint

23 mei 2018

Blinde degustatie: supermarkt wijnen onder de 15 euro

Commanderij Amici – Turnhout

Commanderij Amici – Turnhout

Bestuur

Naam en voornaam Functie E-mailadres

Peter Smolders

Voorzitter

peter.britta@telenet.be

Thomas Claeys

Secretaris

dokterclaeys@gmail.com

Frans Liekens

Wijnmeester

fransliekens51@gmail.com

Frank Van Hees

Penningmeester

frank.van.hees@telenet.be

Agenda 2017-2018

Datum Onderwerp

13 september 2017

Toscane 2010 (1/3)

15 november 2017

“Frans Favourites” part 1 (Ca Viola & Girolamo Russo)

20 december 2017

Het terroir van Barbaresco

28 februari 2018

Friuli (1/2)

17 maart 2018

Amici Ken Wijn-wedstrijd

25 april 2018

Cabernet Franc in Italië met nadruk op Paleo

23-27 mei 2018

Wijnreis Amici naar Sicilië

16 juni 2018

Kapittelbanket

De agenda kan steeds wijzigen. Bezoek hun website: www.commanderij-amici.be

Commanderij Cuvée – Asse

Commanderij Cuvée – Asse

Bestuur

Naam en voornaam Functie E-mailadres

Hans Joostens

Voorzitter

joostens.dedoncker@telenet.be

Eva Cools

Ondervoorzitter & PR

eva.cools@vlerick.com

Herman Cools

Secretaris

herman.cools@skynet.be

Bart Verdoodt

Wijnmeester

bartverdoodt12@gmail.com

Gunther Pieters

Wijnmeester

guntherpieters@hotmail.com

Holemans Sylvain

Penningmeester

sylvain.holemans@skynet.be

Simonne Wellekens

Ere-wijnmeester

simonne.wellekens@telenet.be

Agenda 2017-2018

Datum Onderwerp

21 september 2017

Whisky proeverij

20 oktober 2017

Griekenland

16 november 2017

Zuid-Afrika

16 december 2017

Winter BBQ

18 januari 2018

Chateauneuf

22 februari 2018

Sherry

15 maart 2018

Kelderresten

28 april – 01 mei 2018

Wijnreis Zuid-Italië

17 mei 2018

Roussillon

16 juni 2018

Etentje en uitstap naar François Langbeen

De agenda kan steeds wijzigen. Bezoek hun website: www.commanderijcuvee.be

Commanderij 3Provin – Ramsel

Commanderij 3Provin – Ramsel

Bestuur

Naam en voornaam Functie E-mailadres

Myrjam Verbruggen

Voorzitter

myrjam@buroverbruggen.be

Cyriel Verdonck

Ondervoorzitter

Hilke Leemans

Secretaris

info@3provin.be

Wim Theys

Wijnmeester

Willy Bruyndonckx

Penningmeester

Agenda 2017-2018

Datum Onderwerp

10 september 2017

Baden Wurttemberg Grosses Gewachs

01 oktober 2017

Top Château van Canon-Fronsac

19 november 2017

Crus van de Noordelijke Rhône

14 januari 2018

Lanson van Blacklabel tot Clos Lanson

11 maart 2018

Savennières

22 april 2018

Toscane IGT

06 juni 2018

H (erkenning)

De agenda kan steeds wijzigen. Bezoek hun website: www.3provin.be

Commanderij De Epicuristen – Schelle

Commanderij De Epicuristen – Schelle

Bestuur

Naam en voornaam Functie E-mailadres

Peter D’Hondt

Voorzitter

dr.dhondt@gmail.com

Koen Offeciers

Ondervoorzitter

koen.offeciers@skynet.be

Paul Schippers

Secretaris

pea.schippers@gmail.com

Michel Terlinck

Wijnmeester

terlinck.michel@telenet.be

Patrick Wouters

Penningmeester

patrick@comac.be

Agenda 2017-2018

Datum Onderwerp

22 september 2017

Vakantiewijnen

20 oktober 2017

Veneto Beaujolais

08 december 2017

Beaujolais

27 januari 2018

Receptie & Banket

02 maart 2018

Fiësta Vino

27 april 2018

Belgische wijnbouw (wijnreis)

10-12 mei 2018

Wijnreis Sambre & Meuse

22 juni 2018

Orange Wines

De agenda kan steeds wijzigen. Bezoek hun website: www.epicuristen.be

Commanderij Den Bloeyenden Wijngaerdt – Lier

Commanderij Den Bloeyenden Wijngaerdt – Lier

Bestuur

Naam en voornaam Functie E-mailadres

Rita Claes

Voorzitter

rita@commanderij.com

Karl Hendrickx

Ondervoorzitter & Verantwoordelijke ledenzorg

karl@commanderij.com

Christoph

Secretaris

christoph@commanderij.com

Peter Doomen

Wijnmeester

peter@commanderij.com

Jessy Verschueren

PR-verantwoordelijke & Assistent-wijnmeester

jessy@commanderij.com

Jan Vanelven

Penningmeester

jan@commanderij.com

Sigrid Van Campenhout

Bestuurslid

sigrid@commanderij.com

Agenda 2017-2018

Datum Onderwerp

26 oktober 2017

Onbekende druiven uit Italië

24 oktober 2017

De medaillekermis

05 december 2017

Houtgerijpte wijnen met maaltijd

09 december 2017

Masterclass Champagne

16 januari 2018

“Op reis” naar de Douro

06 maart 2018

Wedstrijd de beste fles “minstens 15 jaar oud”

24 april 2018

Bouteille Bizarre

De agenda kan steeds wijzigen. Bezoek hun website: commanderij.com

Commanderij Pajottenland – Dilbeek

Commanderij Pajottenland – Dilbeek

Bestuur

Naam en voornaam Functie E-mailadres

Wouters Gilbert

voorzitter

gilbert.wouters1@pandora.be

Rimbaut Jan

onder-voorzitter

jan.rimbaut@buro25.be

Fastenaekels Jos

secretaris

jos.fastenaekels1@telenet.be

Van Stappen Inge

penningmeester

si.creaid@gmail.com

Van Schravendijk Chris

wijnmeester

chris.van.schravendijk@telenet.be

Agenda 2017-2018

Datum Onderwerp

22 september 2017

Blinddegustatie van witte en rode wijnen

13 oktober 2017

Soave & IGT Classico (wit)

17 november 2017

Spanje (Priorat & Montsant)

26 januari 2018

Zuid-Afrika

23 februari 2018

Wijndruif centraal ‘Malbec’

23 maart 2018

Bourgogne ‘Côte Chalonnaise’

08 juni 2018

Banket

*/